16 в минус 16 степени

29 июн 2015 короче: 16/100 в минус первой степени - перевёрнутая дробь. То есть, 100/16 =25/4 = 6.25. Тьфу, мне показалось почему то 16 сотых.!!! Спать надо. 4 окт 2016 4 в 5 степени 16 в минус 3 степени. Посмотри ответы прямо сейчас. Rating: 1.8 - 4 votes21 фев 2013 3 в минус 15 степени : 48 в минус 17 степени 16 в минус 16 степени Посмотри ответы прямо сейчас. 10 фев. 2015 Во цела Македонија утринава е измерена температура под нулата. Најстудено било во Маврово, каде што се измерени -16 степени. 24 дек. 2014 Заладување и спуштање на температурата до минус девет степени се очекува за викендот. Намалување ќе има и на дневната. 5 јан. 2019 Студеното време со максимални дневни температури под или околу нулата продолжува и во наредните денови. Утре и во понеделник. 2 Aug 2013 - 7 minТова ще ни даде 16. Сега ще ти задам един по-интересен въпрос. Колко мислиш, че е 2 на минус 4-та степен? И аз ти препоръчвам да спреш. 9 јан. 2013 Најниска температура од 16 степени под нулата утрово метеоролозите измерија во Берово. Минус 14 степени се измерени во Крива. Студениот бран продолжува, најстудено во вторник до минус 16 степени. Утре и во понеделник претпладне ќе има локален слаб снег и ќе дува.